E-Ticaret Nedir?

| 19 Mart 2013 | 0 Comments

“E-ticaret “ anlamı insanlar için ne ifade ediyor? Kelimenin ne anlama geldiğini bilmediklerini ancak online alışveriş nedir diye sorduğumuzda ise verilen cevaplar e-ticareti anlatmaktadır. “E“ ise insanlar arasında henüz benimsenmemiş görülüyor.

Türkiye’de son yıllarda günden güne katlanarak büyüyen öyle bir Pazar var ki bu e-ticaretten başkası değildir.Peki e-ticaret hakkında yapılan araştırmalar neyi gösteriyor. Yapılan araştırmalar ve istatistiklere göre internette kredi kartı ile yapılan ödeme rakamlarının 2012 yılı için 30 milyara ulaştığını görüyoruz. Neredeyse hergün artan internet girişimleri ile birlikte 2013 yılı için e-ticaret kelimesi anlam kazanacaktır

Her bireyin bir fikri olduğu ülkemizde fikrini ve işini internete taşımak isteyen halkımız e-ticaret değerini daha çok yaşatacaktır. Ancak dikkat edilmeyen bir noktada e-ticaretin görüldüğü gibi kolay olmadığıdır. Bazı zamanlarda e-ticaret dükkanımız normal bir dükkan açmaktan daha zahmetli bir hale gelmektedir.

İnternetten Alışveriş Yapmak Güvenli mi?

MasterIndex E-ticaret araştırmasına göre online alışveriş yapmayan tüketicilerin başlıca nedenleri arasında güvenlik korkusu geliyor. Katılımcıların %39 u ise kişisel belgelerinin paylaşımını güvensiz buluyor. En çok söylenen neden ise “ürün kalitesini görmeden alışveriş yapmak istemiyorum”‘olmuştur.

Diğer bir açıdan bakıldığında ürün kalitesinden emin olmama durumu internetten online alışveriş yaparken yaşanan güvenilirliğede etki etmektedir.

 

 

 

Category: E-ticaret

About the Author ()

Yorum Yazın